Αξιότιμοι/ες,
Παρακάτω επισυνάπτεται το επίσημο Δελτίο Τύπου για τη φετινή διαδικτυακή διεξαγωγή του μαθητικού συνεδρίου “Μαθητές σε ρόλο Διπλωμάτη” – ΜΡΔ 2021, τη μεγαλύτερη Πανελλήνια Μαθητική Προσομοίωση Επιτροπών του ΟΗΕ για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου με γλώσσα εργασίας τα ελληνικά. Φέτος πρόκειται για την 6η συνεχόμενη χρονιά διεξαγωγής, και 2η χρόνια καινοτόμα διαδικτυακά, του συνεδρίου που έχει γίνει θεσμός τα προηγούμενα χρόνια με χιλιάδες συμμετοχές μαθητών, φοιτητών και υπό την αιγίδα και επιστημονική υποστήριξη καταξιωμένων φορέων και επιστημόνων.
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να παρουσιάζουμε ανανεωμένη τη διαδικτυακή έκδοση του συνεδρίου, η οποία αφενός προτάσσει την υγεία και ασφάλεια όλων των συμμετεχόντων, αφετέρου προκαλεί κάθε μαθητή να ανακαλύψει τον ρόλο και το έργο ενός διπλωμάτη… από το δωμάτιο του!
Οι αιτήσεις είναι ανοιχτές μέχρι τις 31 Οκτωβρίου!
Θα ήταν μεγάλη χαρά και τιμή μας να στηρίξετε την πρωτοβουλία μας αυτή ενημερώνοντας τους μαθητές σας.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για το χρόνο σας!
Με εκτίμηση,
Η Οργανωτική Επιτροπή ΜΡΔ 2021